Philips
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 142.00 mm |
| Gross height (mm) | 806.00 mm |
| Gross weight | 13.60 kg |
| Gross width (mm) | 1320.00 mm |
| Net weight | 9.90 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 11 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 2960.00 g |
| Plastic (No PET) | 740.00 g |
| Producer | Philips |
| Tare weight (kg) | 3.70 kg |
| TI weight (kg) | 0.02 kg |
| Type of battery | Battery |
| Volume (m3) | 0.15 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: philips, 55pus700012, telerid

